9 tipů, kde děti zabavit v Krkonoších

Letos jsme si s dětmi letní Krkonoše užili parádně. Bylo sice nutné najít kompromis mezi ,,mami, a když už půjdem na hřiště“ a ,,děti, koukněte, jaký je tu parádní výhled“, ale myslím, že se nám to povedlo. Kromě nových kočárkových tras, které si schovávám do chystaného průvodce jsme tedy navštívili i spoustu zábavních míst. Tady máte 9 tipů, kde děti zabavit, a zároveň si u toho užít dávku horské přírody.

1. Herní krajina Pecka

 

Tohle je opravdu Pecka. Jestli něco vřele doporučuju navštívit, tak toto obrovské dřevěné hřiště. Najdete ho kousek od Pece pod Sněžkou, u horní stanice lanovky na Portášky. Auto můžete nechat na parkovišti ve Velké Úpě a ke hřišti dojít buď pěšky nebo využít zmiňovanou sedačkovou lanovku. Jezdí každou půl hodinku. Tady se zabaví nejen děti, ale i dospělí. Žádné vstupné se zde neplatí.

2. Hřiště a zábavné stezky na Medvědíně

 

Kdo by neznal Medvědín 🙂 Výchozí místo pro krásné túry. Víte ale, že u horní stanice lanovky najdete parádní hřiště? Naše děti tu vydržely řádit skoro 4 hodiny 🙂 Když vás hřiště omrzí, můžete se vydat na některou ze zábavných stezek. Budete plnit nejrůznější úkoly a ani vám nepřijde, že jste ušli přes 8 km. Pozor – Medvědí stezka s kočárkem sjízdná není. Více info o stezkách najdete tady.  

 

Další krásné hřiště i naučná stezka se nachází ve Svatém Petru, u horní stanice lanovky Na pláni.

 

3. Relax park v Peci pod Sněžkou

 

Parádní bobová dráha nebo Lemurie – zábavné prolézačky pro malé opičky 😀 čekají na vaše děti v Peci pod Sněžkou. Vzít to můžete pak rovnou na Sněžku, protože areál se nachází přímo na trase k lanovce.

Zdroj: www.relaxpark.cz

 

4. Interaktivní stezka k lanovce a hřiště pod lanovkou na Sněžku

 

Až půjdete z bobovky, vezměte to k lanovce pěkně interaktivní stezkou, nikoli po silnici. Jednoduše se dáte za Relaxparkem cestou doleva, ne rovně. Na děti tu čeká několik herních prvků, ale dozví se i něco o krkonošské fauně a flóře. A až budete stát tu frontu na lanovku, rozhodně uvítají hřiště. Jsou tu 3, rozdělena podle věku dětí. Pokud si chcete hřiště užít víc v klidu, vyražte sem v sezóně spíš v pozdějších odpoledních hodinách, třeba okolo 16 hodiny dál. Dopoledne bývá fronta na lanovku šílená a tomu odpovídá i počet dětí na hřišti.

 

5. Stezka v korunách stromů a hřiště pod ní

 

V Janských Lázních, naproti Hofmannovým boudám, vyrostla Stezka v korunách stromů, jako můžete znát třeba z Lipna. Kromě vyhlídkové věže, na které jsou instalovány i zábavní prvky pro děti, tu můžete navštívit expozici v podzemí.Ta je věnována životu stromů pěkně od kořenů. Ještě před vstupem se děti můžou zabavit na dřevěných hmyzích prolézačkách. Až stezku projdete, dejte si něco na zub v restauraci a děti nechte řádit na hřišti. Stojí za to.

 

6. Farmapark a Krakonošova Muchomůrka

 

Stezka Krakonošova Muchomůrka se nachází mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou. Čeká vás tu 10 zastavení – můžete se posadit za Krakonošův stůl, poležet v jeho posteli nebo si přečíst některý z pohádkových příběhů. Cesta vás zavede až k Farmaparku, kde mají děti možnost volného kontaktu se zvířátky (ovce, kozy, prasátko). Jak píši ve svém mini průvodci Janskými Lázněmi, je lepší sem vyrazit mimo parné slunečné dny, je tu totiž opravdu málo stínu. Pokud půjdete s kočárkem, pohodlnější přístup je z Janských Lázní, než ze Svobody.

Otevírací dobu a vstupné si ověřte na webu.

 

7. Pohádkové Krakonoše ve Svobodě nad Úpou

 

Ideální tip na deštivé dny. V infocentru Svoboda nad Úpou – Dolní Maršov najdete výstavu věnovanou krkonošským pohádkám, přírodě, postavičkám či skřítkům. Nechybí Anče, Kuba ani hajnej. Přečtete si příběhy o tom, jak to vlastně s Krkonošemi bylo. Pro nejmenší děti je tu i malá hernička. Bohužel mám odsud nekvalitní fotky, tak koukněte spíš na web.

 

8. Baldův svět Mladé Buky

 

Baldův svět jsme nestihli prozkoumat, ale máme ho na pořadníku. Pro děti prý ráj. Houpačky, prolézačky, tobogány, trampolíny, nové brouzdaliště, hřiště s vodními prvky, bludiště nebo Čertova stezka – tak zní jen malá část výčtu, co uvádí areál na webovkách. Měli jsme tam namířeno, protože jedna naše túra končila na nádraží v Mladých Bukách, ale právě přijízděl vlak a syn dal přednost výletu vláčkem. Budu ráda, když mi napíšete, zda hřiště stojí za návštěvu.

Foto půjčené z oficiálních stránek www.areal-mladebuky.cz.

 

 

9. Lufťákova a Přírodní stezka na Benecku

 

Lufťákovo stezka je parádní. A od letošního léta je nově prodloužena o 4 stanoviště. Kromě herních prvků se do trasy zapojila i lanovka :), takže vám odpadne šplhání do kopce, které jsme museli absolvovat my – prodloužení bylo otevřeno až po našem odjezdu domů. Sjízdná je v pohodě s kočárkem. Pro nás to byl výlet na celý den i v té její kratší podobě. Až stezku projdete, skočte si do wellness hotelu Skalka pro certifikát, že jste skutečným Lufťákem.

Další novinkou, kterou jsme bohužel nevyzkoušeli, je Přírodní stezka, rovněž otevřena v minulých dnech. Má 3,5 km a opět je kočárkům přístupná. Info o stezce najdete tady. A opět budu moc ráda za vaše fotky a komentáře k tomu, jak se vám líbí.

 

 

Zábavy je v Krkonoších dost, co? A to jsem vám tu sepsala jen několik tipů z toho, co mám ještě v hlavě. A co bude v připravovaném průvodci Krkonoše s kočárkem a s nejmenšími chodci. Pokud chcete znát víc tras pro kočárky (nejen v Krkonoších), a chcete aktuální informace, sledujte mě na facebooku. Horám zdar 🙂

 

 

 

 

Leave a Reply