9 vychytávek, které nám s dětmi zpříjemňují dovolenou (nejen) na horách

Už to budou 4 roky, co cestujeme s drobotinou. V průběhu těch cest jsme postupně nashromáždili několik věcí, které s sebou taháme na každou delší dovolenou. O náš seznam se ráda podělím, třeba někoho inspirujeme. Nenajdete tu věci typu vhodné oblečení, vybavená lékárnička apod., to si každý zvládne sbalit podle vlastních potřeb. Jsou to spíš takové maličkosti, které nám pobyt zpříjemňují a usnadňují.

1. Instantní led

Pomocník na cokoli, co potřebujete zchladit – hmyzí kousnutí, bolavé koleno po pádu, zvrklý kotník, migrénu…Už mě párkrát zachránil před pořádným otokem. Sáček s ledem stojí v lékárně asi 40 Kč a na túry ho beru vždycky. Aktivuje se tak, že do pytlíku bouchnete rukou. Chladí asi 30 minut. Sice nějaký to místo v batohu zabere, ale jako první pomoc je skvělý.

 

2. Eucasol

Možná znáte, možná neznáte – bylinný sprej od Justu. Usnadňuje dýchání, když přijde rýma. To se nám na dovolené stává pravidelně, že jí někdo z nás chytne. V noci sprej stříknu v pokoji, kde spíme a dýchá se mnohem líp. Pomáhá i v období senné rýmy. A snáším ho i já alergik, ačkoli třeba spoustu olejů do aromalampiček nezvládám.

 

3. Termosky

Jako malá jsem milovala chvíle, kdy jsem s tátou jezdila na kole s termoskou pro zmrzku, a pak jsme jí na chatě jedli. Vydrželo mi to doteď 🙂 Zmrzlinová termoska s námi na dovolenou jezdí už nějaký ten pátek. Když objevíme skvělou cukrárnu, pozdě odpoledne tam zajdem, nakoupíme zmrzku a večer (někdy tajně, až když děti usnou) hodujeme 😀 Vozím s sebou ale i klasickou termosku, jak dospěláckou, tak dětskou, pro její původní funkci – v létě nám tam vydrží pití studené, v zimě není nad teplý čaj v přírodě.

 

4. Termotaška

Účel termotašky je jasný, udržet sváču v přijatelné teplotě, když je venku hic. Máme malou, vejdou se do ní dva banány, jablko, kapsičky pro děti, obědový příkrm pro tu nejmenší a tak dvě housky. Zatím jsme si s ní vystačili.

 

5. Barevné izolační pásky

Tohle je skvělá věc. Nahradí totiž spoustu hraček, se kterýma se odmítám na dovolenou tahat. Nalepit jdou pásky kamkoli, sundáte je taky snadno, nezanechávají žádné stopy. A vyhraju si s tím i já. Při deštivém dnu nebo večer po túře, když si děti chtějí pohrát, stačí zapojit fantazii a tvořit 🙂

 

 

6. Tempery a štětce

Snad všichni rodiče, co znám, berou na dovolenou dětem pastelky a omalovánky. Naše starší dítě má ale k malování nějakej odpor, takže na to čárání mu stačí jedna tužka. Co ho ale baví, je malovat po předmětech, které venku najdeme. Takže na výletech sbíráme, co příroda dala, a po večerech malujeme kameny, konce šišek, z větviček vyrábíme barevnej plot… Opět se vejdou i do nejmenšího zavazadla 🙂

 

7. Vysílačky

Tady orel, orel volá poštolku…:D Vysílačky jsme s mužem pořídili ještě v době, kdy jsme jezdívali lézt na skály do Itálie nebo Francie. V místech bez mobilního signálu věc k nezaplacení. A když je syn doma objevil, nechtěl je dát z ruky. Takže je bereme s sebou i na naše hory. To byste nevěřili, jak to dítě šlape a nožičky najednou nebolí, když může s vysílačkou v ruce stopovat tatínka 😀

 

8. Čelovka

Kdo říká, že po setmění už musíme sedět na penzionu nebo v chatě? Večerní bojovky jsou přece ty nej 🙂  A ty důležité pohledy, když mrňatům nasadíte jejich vlastní čelovku a pošlete je vyřešit důležitý úkol, ty za to stojí. Navíc – baterka se hodí vždycky.

 

9. Čokoláda

Protože bez té já prostě nefunguju 😀

 

 

 

 

 

Leave a Reply