Bílá – Bílanská promenáda (1 km)

 

Nenáročná procházka po promenádě začíná u dolní stanice lanovky. Vede podél silnice a pro děti bude nesmírně atraktivní – lemuje jí totiž několik dětských hřišť. Díky krátké vzdálenosti mohou děti vyrazit i na odrážedlech nebo kolech.

 

 

Bílá – Maxova nádrž (5 km)

 

Pohodová trasa vedoucí podél řeky Smradlavy. Po cestě je možné ochutnat i sirný pramen Smradlavka.

Od pokladny lanovky se vydejte po Bílanské promenádě až k loveckému zámečku. Pokračujte dál po zelené podél Obůrky, okolo sirného pramene (je zde odpočívadlo) a údolím Velké Smradlavé až k Maxově nádrži. Celá trasa měří cca 5 km.

 

 

Staré Hamry – Gruň – Bílý Kříž (10 km)

 

Nádherná trasa vedoucí po asfaltové a lesní cestě vás provede Naučnou stezkou Gruň – Bílý Kříž. Čeká na vás celkem 14 zastavení. NS začíná u pomníku Maryčky Magdonové, ve Starých Hamrech nedaleko rozcestí Škola. Až na Gruň je trasa souběžná se zelenou turistickou značkou, dále pokračuje po žluté.

NS patří mezi nejnavštěvovanější v Beskydech. Cestou budete míjet hned několik studánek, kostelík a hlavně spoustu vyhlídkových míst. Výhledy jsou tu totiž opravdu nádherné. Pro vyznavače bosé chůze je tu též zřízen bosochodecký chodník.

NS měří 10 km v jednom směru. Zpět se vracíte stejnou trasou. Cestu lze nicméně o 4 km zkrátit tak, že autem vyjedete na Gruň k hotelu CHarbulák a pěšky vyrazíte až odtud.

 

 

Podél přehrady Šance (4 km)

 

Kousek od Starých Hamrů najdete přehradu Šance. Auto nechte u hráze a po modré turistické značce (asfaltová cesta bez většího provozu – vjezd pouze na povolení) se vydejte přes Kobylík do Masarykova údolí. Dojdete-li na rozcestí Ústí – Poledňany, bude měřit trasa v jednom směru 4 km. Vrátit se však můžete odkudkoli, stejně tak je možné výlet prodloužit.