Pustevny – Radegast – Radhošť (až cca 20 km)

 

Snad nejznámější (nejen kočárková) turistická trasa v Beskydech vede na Pustevny a dále přes sochu Radegasta na horu Radhošť. S kočárkem ji lze absolvovat bez potíží. Variant máte hned několik.

1. Zaparkujte vůz v Trojanovicích u hotelu Ráztoka. Od něho běžte po modré, ale před mostkem odbočte doprava na neznačenou asfaltovou cestu zvanou Knížecí. Po ní vystoupejte až na Pustevny. Dávejte si pozor na cyklisty a koloběžkáře. Na vrchol je to od hotelu asi 5,5 km.

Na Pustevnách se můžete občerstvit a pak po hřebenovce pohodlně dojdete k přes Radegasta až na Radhošť. Z výšky 1129 se vám naskytne krásný pohled nejen na Beskydy, ale i Jeseníky a Valašsko.

Z Radhoště se vraťte stejnou trasou na Pustevny a dále pokračujte zpět do Trojanovic. Takto měří trasa cca 20 km.

 

2. Druhou variantou je dopravit se na Pustevny i zpět právě sedačkovou lanovkou. Ta má dolní stanici v Trojanovicích, kousek od hotelu Ráztoka. Jízdné činí 130 Kč v jednom směru, 160 Kč zaplatíte za zpáteční jízdenku. Pokud pak půjdete pěšky až na Radhošť a zpět, ujdete cca 8 km.

 

3. Na Pustevny můžete dojet i autem, případně autobusem. Ze směru od Trojanovic není vozidlům vjezd povolen, lze ale na vrchol dojet z Rožnova pod Radhoštěm přes Prostřední Bečvu. V zimě pozor, jsou nutné řetězy.

 

 

Papežov – Lysá hora (8 km)

 

Na Lysou horu se dostanete s kočárkem po pohodlné asfaltové cestě. Nebude to ale zadarmo, výtlač kočárku vám dá zabrat. Trasa začíná v Papežově a čeká vás 8 km neustálého stoupání. Na cestu je zakázán vjezd automobilům, ovšem využívají ji cyklisté. V sezóně tedy počítejte s provozem. Kdo by s horou nechtěl měřit síly, může v létě využít autobusu, který ho dopraví až na vrchol. Jen je potřeba rezervovat si jízdenky.

 

Ostravice – Zbuj (4,5 km)

 

Drevjanka U Zbuja je důležitou křižovatkou cest. Směřují přes ni turisté toužící zdolat Lysou horu. S kočárkem se sem vypravte z Ostravice. Nejprve se držte červené turistické značky, pak uhněte na neznačenou cestu okolo hotelu Sepetná a dále pokračujte po modré. Takto měří trasa v jednom směru 4,5 km.

Pokud byste si ji chtěli zkrátit, autem lze dojet až do areálu Sepetná. Pak vás čeká jen dvoukilometrová procházka ke Drevjance. Cesta od hotelu je šotolinová.

 

 

Vyšní Lhoty – Prašivá (3,5 km)

 

Na vrchol Prašivá se s kočárkem dostanete pohodlně, nejlépe z obce Vyšní Lhoty. Trasa vede po žluté značce. V cíli na vás čeká kromě krásných výhledů také turistická chata Prašivá. Zde se můžete občerstvit. Pro děti je tu připraveno nové přírodní hřiště. Na vrcholu stojí nádherný dřevěný kostelík. Zpět se vraťte stejnou trasou.