Diagnóza? Narozena ve znamení Vah

Diagnóza? Narozena ve znamení Vah

Narodila jsem se o skoro tři týdny déle, než jsem podle výpočtů měla. Nevím, co jsem v prenatálním období provedla, že mi ten nahoře přidělil znamení Vah. Mohla jsem být úplně klidně praktická, věrná, spolehlivá Panna se smyslem pro pořádek a realitu. Místo toho bojuji s neustálým zvažováním, rozvažováním, nesnáším příkazy, jsem přelétavá a všechno musím mít hned. Jistě, byl nám dán do vínku smysl pro spravedlnost, umělecké nadání či šarm. Jen ty vlastnosti, které jsou spíš na obtíž, někdy trošku převažují 🙂

 

Jednou jsi dole, jednou nahoře

Tak, jako se misky vah houpou a nějakou dobu jim trvá, než dosáhnou rovnováhy, jsem rozkolísaná i já. Mám pocit, jakoby v mém těle žili dva naprosto odlišní lidé. Umím být klidná, vyrovnaná a vše vidět v růžovém světle…aby pak stačilo maličko a já vylítla jak čertík v krabičce. A už se houpu na levé misce, ve znamení protivnosti, hádek a pochybností. Konfliktům se běžně vyhýbám, když už ale nastanou, stojí to za to. Naštěstí je tu ta pravá miska, která vše po čase zase vrátí do pořádku. A zavládne harmonie. Jen v tom meziobdobí bojuju sama se sebou.

 

Nejsem líná, jen nemám produktivní období

,,Zvláštní je, že Váhy mají proměnlivé životní tempo. Stejně jako kmitají misky skutečných vah, než dojdou rovnováhy, může být poznamenán život těchto lidí zcela protikladnými obdobími. Například mnoho měsíců či dokonce let budou lenivě polehávat u televize a když konečně dostanou ten správný nápad, zavětří příležitost nebo jen prostě pochopí, že jejich netečnost a odevzdanost neprospívá tělu ani duši, jsou schopni přepnout své nastavení do zcela opačného pólu a stanou se z nich rázem aktivní workoholici. 

 

To však potrvá samozřejmě jen do dalšího výkyvu, ve kterém se budou snažit vyrovnat tuto náhlou změnu. Zatouží zase po odpočinku a klidu, aby mohli pečlivě třídit myšlenky. Hledání rovnováhy je pro ně výzvou na celý život.“ (http://horoskopy.etarot.cz/znameni-vahy.php)

 

JÓ! Konečně to někdo napsal. Tady to máte černé na bílém. Dlouhá léta jsem se trápila tím, že dokážu být opravdu hodně neproduktivní. Opravdu bych zvládla ležet celé dny v posteli a číst si, chodit na procházky a neřešit práci.

Když je člověk zaměstnán, tak makat musí, ať má období jaký chce. Ale co jsem částečně na volné noze, hodně s tím bojuju. I proto přemýšlím, jestli je to do budoucna pro mě ta pravá cesta. Na druhou stranu, je to výzva. Teď už se jen rozhodnout…

 

Čím víc možností, tím delší rozhodování

Schopnost rychle se rozhodnout mi vskutku do vínku dána nebyla. Tady jsem opravdu typická Váha. Dokonce i u věcí, u kterých mám okamžitě jasno a vím, co chci, se po vyřčení odpovědi ve věci pitvám a přemýšlím, jestli by to přeci jen nebylo lepší jinak.

Peklo bylo vybrat jména pro děti. Věděla jsem přesně, jaká se mi líbí. napsali jsme si s mužem každý 5 možností a ty, u kterých se oba shodneme, budeme řešit dál. Shodli jsme se na třech. Pro mě něco šíleného. Sice jsem od začátku přesvědčená o tom jednom jediném, ale co když….?

Vybrat si oblečení na pohovor nebo na ples? Musím začít tak dvě hodiny předem, nakonec se stejně 5 minut před odchodem převlékám a pak lituju, že jsem nezůstala u původního plánu. Kdo po mě chcete nějaké rozhodnutí, buď mi dejte hodně času, nebo minimum možností na výběr.

 

U ničeho nevydržím

Někdy před 10 lety se o svém znamení dočetla, že je přelétavé. Byla jsem naštvaná. Co je to za blbost? Já jsem přeci na dlouhé vztahy, krátkodobé známosti mi nic neříkají. Až později mi došlo, že ani zdaleka nejde jen o přelétavost v milostném životě.

U mě se nestálost projevuje tak, že spoustu věcí začnu a nedokončím. Nadchnu se pro něco, chvíli se tomu věnuju, pak mě to přestane bavit a málokdy se k tomu vrátím. A když ano, tak zase jen na chvíli. Vlastně i to, že tenhle web funguje skoro 3 roky, je docela zázrak.

 

Nesnáším davy

Zvláště v době předvánoční je pro mě jakýkoli nákup noční můrou. Všude mraky lidí. Nesnáším to. V davu se mi dělá regulérně špatně. Motá se mi hlava, špatně se mi dýchá, nesoustředím se a jediné, co si přeju, je být na volnějším prostranství.

Projít si vánoční trhy jindy, než dopoledne, je pro mě nemyslitelné. Tu vám někdo přejede nohu kočárkem, dostanete loktem pod žebra, další se tlačí zezadu. Z té atmosféry nemám vážně nic.

Pokud musím jet ráno MHD, vybírám radši dřívější spoje, které nejsou tak narvané. A přestup na jiný spoj v centru? Stovky lidí spěchající do práce, nekoukající nalevo napravo, kolony aut, frmol, hluk, spěch, nic pro mě. Když jsem chvíli žila v Praze, bylo pro mě metro noční můra. A co teprve přestupní stanice jako Můstek :O Zabrat mi dává i pouť 🙂

 

Všechno musí být hned

Jakmile si něco usmyslím, do něčeho se pustím, musím to mít ideálně hned. Když jsme se stěhovali do bytu, byla jsem do čtyř do rána schopná vybalovat a uklízet. Jen proto, že nesnesu mít hotové věci napůl.

Jak věci nejdou podle mého plánu a nejedou rychle, stává se ze mě nesnesitelná osoba. Prudím, jsem frustrovaná, znechucená a je lepší se mi klidit z cesty. Ještěže mám doma flegmatika 😀

A co vy, milé Váhy – poznáváte se taky? d

 

Leave a Reply