Jak jsme bezKempovali v Krkonoších

Letos jsme se rozhodli konečně vyzkoušet služeb bezKempu. Dopomohl k tomu i covid, protože jsme dlouho váhali s rezervací nějakého ubytování, a pak bylo všechno hezké a pro nás cenově dostupné pryč. A jelikož kempujeme rádi, ale nemáme rádi kempy plné lidí, byla tahle varianta pro nás naprosto ideální. A když jsem navíc zjistila, že i v Krkonoších se dá legálně stanovat, nebylo co řešit. Vyrazili jsme na Benecko. A já bych vám ráda přinesla zkušenost právě s tímto bezKempovacím pozemkem. Ještě upozorním, nejedná se o sponzorovaný článek, ty tady na mém webu ostatně nenajdete vůbec.

 

Jak funguje bezKempu.cz?

Nejdřív úplně krátce o tom, jak služba funguje, vše si přečtěte na webu. Díky bezKempu si můžete postavit stan (zaparkovat karavan či obytné auto) volně v přírodě, ovšem se souhlasem majitele pozemku. Pozemků je v databázi už opravdu veliké množství. Vy si jen vyberete, kam chcete jet, s čím přijedete, termín, kolik vás bude, zaplatíte (kartou či převodem), jedete. Počítejte s tím, že jste v „divočině“ – tzn. na některých místech není ani voda, ani záchod, jinde ale může být zázemí kompletní. To vše je podrobně popsáno v detailu pozemku. Dopředu taky víte, kolik lidí tam bude – někde majitelé povolují pouze jednu rezervaci (tzn. budete zde sami), jinde jich je třeba 5. Pokud přijet nemůžete, storno poplatek je nízký, a například u nás činil u jedné zrušené rezervace asi 150 Kč.

 

BezKempu na Benecku

„Náš“ pozemek v Krkonoších sliboval klid a výhled na Kotel. A přesně tak to bylo. Nádherná příroda, úžasný výhled, ticho, tma, hvězdy a božský klid.

Nemohu vám napsat konkrétní místo, kde se nachází (ono to ale z fotek v prezentaci lze vykoukat), jelikož adresu se dozvíte vždy až po zaplacení rezervace (to aby se systém neobcházel). Jedná se ale o velkou louku vedle horské chaty a dětského hřiště. V chatě vaří pouze pro své hosty (nebo pro vás, pokud si den dopředu objednáte večeři), a nevedla tudy ani nějaká turistická stezka, tudíž kolem nechodily zástupy turistů.

 

Na pozemku je pitná voda, elektřina (nutné vzít prodlužovačku), ohniště, posezení a pytle na odpad. Toaletu jsme mohli využívat právě v chatě. Správce byl neskutečně milý a vyšel nám ve všem vstříc. Na hřišti též mohly děti bez problémů řádit. Sprchu vozíme klasickou kempingovou (takový ten černý pytel s hadicí, co se zavěsí třeba na strom) – jen v 16 stupních to pak chce poněkud odvahu 😀

V tuto chvíli jediné mínus pozemku je to, že je z kopce. Ono to z fotek není patrné, ale je to z kopce dost. Rovná plocha je akorát ve spodní části, kde bylo už obsazeno. Takže jsme se několik nocí klouzali po karimatkách pěkně dolů 😀 Pan správce však říkal, že mají v plánu louku srovnat, takže věřím, že potom už nebude k dokonalosti chybět nic.

Jste v horách, počítejte s tím, že večer se tam rychle ochlazuje a jak říkali místní, pořád tam fouká 🙂 No a vyrazit odsud můžete třeba na rozhlednu Žalý, na Lufťákovo stezku, Beneckou přírodní stezku (trasy najdete v průvodci) nebo třeba na káry vedle centrálního parkoviště, odkud jsme děti nemohli dostat 😀

Stejným způsobem letos máme v plánu poznávat i Šumavu a nějaké části západních či jižních Čech. Ráda pro vás zase udělám report 🙂

 

Chcete s dětmi poznávat Krkonoše a potřebujete vzít třeba i prcka v kočárku? Mrkněte na mého průvodce, kde tipů na výlety najdete hned 43. 

 

Průvodce pro rodiny s dětmi. Krkonoše s dětmi, Jizerské hory s dětmi

Leave a Reply