Lázně Jeseník – Písečná (9 km)

 

Z Lázní Jeseník se můžete vydat na procházku do Písečné. Je to velmi příjemná procházka podél řeky Bělé. Trasa vede po nové cyklostezce, která je hojně využívána i inline bruslaři. Budete procházet obcí Česká Ves, ve které se nachází muzeum automobilových a motocyklových veteránů, a také Ranč Orel s adrenalin parkem. Zde se zabaví jak malí, tak velcí. Trasa až do Písečné měří 9 km, do České Vsi je to cca 4,5 km. Zpátky se můžete vrátit i autobusem.

 

 

Priessnitzovy léčebné lázně

 

Proslulé léčebné lázně Vincenze Priessnitze leží přímo ve městě Jeseník. Uprostřed nádherné přírody, obklopeny kopci, s dokonale čistým vzduchem. Jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem na světě. Jezdí sem pacienti s dýchacími potížemi, onemocněním štítné žlázy či psychickými problémy.

Součástí lázní je vodní zahrada – unikátní Balneopark, který tu byl otevřen v roce 2010. Ten doporučuji vyzkoušet na vlastní kůži. Najdete tu Priessnitzovy přírodní lázně dolních a horních končetin, koupel nohou s akupresurou, sprchu a další. Areálem lázní se s kočárkem dá v pohodě procházet. Okolo vede naučná stezka Vincenze Priessnitze, ta je však bohužel kočárkům z větší části nedostupná.

 

 

Dolní Lipová – NS Johanna Schrotha (8,5 km)

 

NS začíná i končí v Dolní Lipové, u Muzea J. Schrotha. Má celkem 10 zastávek. Seznamuje turisty s historií lázní i okolí. Vede přes sedlo Na Pomezí, okolo Smrčníku a jeho lomů až do Horní Lipové, k prameni císaře Josefa II. Pokochat se můžete nádhernými výhledy na Hrubý Jeseník a Rychlebské hory. S kočárkem je sjízdná bez problémů. Stezka měří 8,5 km.

 

Horní Lipová – Lesní bar a zpět (5 km)

 

Nedaleko lázní Horní Lipová se nachází unikátní Lesní bar. Uprostřed lesa najdete místo k posezení, širokou nabídku nápojů, sušenek, uvařit si můžete čaj nebo kávu. Kasírovat vás tu nikdo nebude, platíte sami do malé pokladničky. Bar je „otevřen“ 24 hodin denně. Z Horní Lipové sem vede cyklostezka 6044, z centra je to asi 2,5 km.