Rejvíz – Velké Mechové jezírko (6 km)

 

Rezervace Velké Mechové jezírko je jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Jeseníkách. Auto zaparkujte v osadě Rejvíz a po naučné stezce Rejvíz se dostanete až k rezervaci. Cesta vede po zpevněné lesní pěšině.

U vstupu do rezervace se vybírá 30 Kč vstupné, hradí se z něho pak údržba dřevěného chodníčku, po kterém k jezírku půjdete. Cesta je sjízdná, pokud by bylo ale vlhko, po dešti, asi by to nebylo moc příjemné, kočárek by mohl dost klouzat.

Zpátky se můžete vydat stejnou cestou nebo u vstupu do rezervace uhnout po modré turistické značce. Ta se po cca půl kilometru napojí na silnici, po které dojdete zase na Rejvíz. Trasa měří cca 6 km.

 

 

Skanzen Zlatorudné mlýny (2 km)

 

Nedaleko Ondřejovic máte možnost shlédnout unikátní středověký hornický skanzen Zlatorudné mlýny. Dokonalé a plně funkční repliky zlatorudných mlýnů ze 14. století seznamují s historií zpracování železné rudy na řece Olešnici. To, jak zařízení fungovala, vám ukáže obsluha. Vstupné stojí 30 Kč a otevřeno je od května do srpna denně, od 10 – 17 hodin, v září-říjnu pak úterý – neděle, od 10 – 16 hodin.

Auto nechte na parkovišti (Parkoviště U Ztracených štol) u železničního přejezdu mezi Zlatými Horami a Ondřejovicemi. Jděte cca 1 km po lesní cestě, je značená směrovkami. Přístup s kočárkem je do areálu bezproblémový, jen k náhonu se s ním nedostanete.

Skanzen leží na NS Údolím ztracených štol, kterou doporučuji projít. Bohužel zde ale také bez kočárku.