Jizerské hory s dětmi: skalní vyhlídka Finkenstein (2 km)

Milovníci vláčků, zbystřete. V Jizerkách vyrazte do Smržovky. V tomhle městě totiž stojí jeden z nejhezčích železničních viaduktů u nás. Jezdí tu vlaky ve směru Liberec – Tanvald. Viadukt tvoří 9 mostních oblouků, vysoký je 26 metrů a dlouhý 123 metrů. Krásný pohled na něj je pak ze skalní vyhlídky Finkův kámen (Finkenstein), kterou najdete asi kilometr od nádraží.

Od nádraží se dejte po modré turistické značce. K vyhlídce je to sice kousek, zato poměrně dost do kopce. Cesta vede zpočátku okrajovou částí města, později zajde do lesa. Není v žádném případě sjízdná s kočárkem. Vede tudy uzounká pěšinka plná kamenů a kořenů. První skalky vaše děti potěší ještě pod vyhlídkou. Je tu i kraťounký průlez z jedné strany na druhou, určitě se tu zdržíte.

Vyhlídka není vysoká, nahoru vedou kamenné schody se zábradlím, zvládnou sem tedy vylézt i menší děti. Nahoře si je však držte, zábradlí není úplně všude. Vidět tu můžete několik skalních mís. Nejzajímavější z nich je Čertova studánka, která je hluboká 0,5 metru. Nezapomeňte vzít dalekohled. Viadukt je odtud parádně vidět, a když vytipujete čas, kdy přes něj vlak projíždí, budou děti nadšené.

Další tipy na výlety v Jizerských horách s dětmi najdete v mém průvodci.

Průvodce pro rodiny s dětmi. Krkonoše s dětmi, Jizerské hory s dětmi

Leave a Reply