Krkonoše: S kočárkem k prameni Labe

Často se mě ptáte, zda se dá s kočárkem dostat na pramen Labe. Jasně, že dá. Tato trasa je navíc uvedena jako oficiální vozíčkářská, takže máte téměř jistotu, že na vás nečekají žádné nezvládnutelné nástrahy. Tak si ji pojďme projít 🙂

 

Kde trasu začít? Ideálním výchozím místem je Vrbatova bouda na Zlatém návrší. Pozor, autem se sem nedostanete. Auto je potřeba nechat na Horních Mísečkách a potom sem buď dojet kyvadlovým autobusem (rozhodně doporučuju), nebo po svých. Cesta ale není nic moc, jednak vede po asfaltu, jednak v serpentinách a pořádně do kopce.

U Vrbatovy boudy se vydejte po cyklostezce (pozor, ne po červené kolem Pančavského vodopádu, tam to s kočárkem nejde) kolem mohyly Hanče a Vrbaty směr Pramen Labe. U rozcestí Nad Kotelní jámou se k vám připojí žlutá turistická značka. Té se držte až k pramenu. Cesta je hodně využívaná i cyklisty.

 

Od Pramenu Labe se můžete ještě projít na Labskou boudu, po červené a zelené turist. značce. Pokud máte nosítko, nebo je vás víc, vystřídejte se a běžte kouknout na Labský vodopád, je to jen 300 metrů. Zpátky na Zlaté návrší sejdete od Labské boudy nejprve po modré, a pak zase po žluté.

S využitím autobusu měří cesta 8 km. Půjdete-li z Horních Míseček pěšky, musíte připočíst dalších 8 km.

Fotky vlastní věřím, že dodám v polovině července 🙂

 

 

Leave a Reply