Benecko – Žalý –  Benecko (5 km)

rozhledně Žalý (1018 m. n. m.) se s kočárkem dostanete snadno. Zaparkujte na hlídaném parkovišti v Benecku a vydejte se po červené turistické značce. Ta vás dovede přímo k rozhledně. Zpočátku je cesta asfaltová, u Zlaté vyhlídky se změní na kamenitou. Pro kočárky je ale bez problémů sjízdná. Děti do 6 let mají na rozhlednu vstup zdarma, dospělí zaplatí 30 Kč.

 

Benecko – Rovinka – Farma Hucul a zpět (9 km)

Děti určitě ocení možnost podívat se na volně se pasoucí stádo koní. Trasu začněte opět na centráním parkovišti v Benecku. Po zelené trase se vydejte na rozcestí Rovinka. Cesta vede skutečně po rovince. Na křižovatce Rovinka se napojte na cyklotrasu K 10 směr Janova Hora. Ta vás po dvou kilometrech dovede k Farmě Hucul.

Souběžně s cyklotrasou jde z Rovinky chvíli i žlutá značka, po pár metrech uhýbá doleva. Cesta k farmě je asfaltová, ale necelých 500 metrů před farmou se mění na štěrkovou. Sjízdná je, jen to chce trochu opatrnosti.

 

Benecko – Třídomí (9 km)

Za krásnými výhledy na Krkonoše nemusíte šplhat jen do kopců. S kočárkem se vydejte na Třídomí. Trasa vede po zelené turistické značce a převýšení je pouze 10 metrů. Opět začněte na centrálním parkovišti v Benecku, pokračujte přes rozcestí Rovinka, kde se můžete občerstvit, až na Třídomí. Tato trasa je jednou z oficiálních vozíčkářských.

43 tipů na výlet napříč Krkonošemi najdete v mém tištěném průvodci.

Průvodce pro rodiny s dětmi. Krkonoše s dětmi, Jizerské hory s dětmi