Harrachov – Mumlavské vodopády a zpět (4 km)

Mumlavské vodopády jsou považovány za nejhezčí v Čechách. Dostanete se k nim i s kočárkem opravdu snadno. Auto zaparkujte v Harrachově na placeném parkovišti. Napojte se na modrou turistickou značku, po které dojdete na rozcestí Mumlavský vodopád. Odtud vás dál povede značka žlutá. Cesta je pohodlná, asfaltová. Tam i zpět ujdete cca 4 km.

 

Harrachov – Krakonošova snídaně a zpět (11 km)

Trasu začínáme opět v Harrachově na parkovišti. Na Krakonošovu snídani vás dovede modrá značka. První úsek cesty je shodný s trasou na Mumlavské vodopády. Na rozcestí Mumlavský vodopád však neodbočíte, nýbrž pokračujete dále po modré.

Cesta vede podél řeky Mumlavy s Obřími hrnci, je pohodlná, asfaltová. Počítejte ale s tím, že je to celé do kopce. Trasa tam i zpět měří dohromady cca 11 km.

 

Včelí naučná stezka Jana hraběte Harracha (3,5 km)

Jak název napovídá, na této naučné stezce s 11 zastávkami se dozvíte něco o včelách a včelaření. Začíná u harrachovského autobusového nádraží, pokračuje přes Rýžoviště podél Ryzího potoka, až do penzionu Renata. Na některých stanovištích si můžete zakoupit i med od místních včeliček.

3/4 cesty vede po asfaltu, zbytek je polní nebo lesní zpevněné cesty. Na stezce se nachází 4 schody, kde bude nutné kočárek přenést. Stezka je obvykle otevřena od května do půli října – podle sněhu.

 

Rýžoviště – Dvoračky a zpět (11 km)

Tuhle trasu absolvujte, jen pokud vám nevadí téměř 6 km stoupání do kopce. Auto nechte v Harrachově u chaty Lesní zátiší. Po zelené turistické značce se podél Ryzího potoka dostanete až na rozcestí Ručičky. Tam je možné se občerstvit. Až sem je cesta asfaltová.

Z Ručiček jděte stále po zelené. Asfaltka se změní na písčitou pěšinu, ale dobře sjízdnou. Čím blíž budete Dvoračkám, tím hezčí výhled se vám naskytne. V cíli vás čeká turistická chata, kde výborně vaří. Dolů jdete stejnou cestou, ale už konečně z kopce.

43 tipů na výlet napříč celými Krkonošemi najdete v mém tištěném průvodci.

Průvodce pro rodiny s dětmi. Krkonoše s dětmi, Jizerské hory s dětmi