Špindlerův Mlýn – Mlynářův výšlap (2,8 km)

Jedna z městských turistických tras začíná v parku, naproti hotelu Savoy. Značná je modře. Vydáte se po asfaltové cyklotrase (v sezóně je tu velká koncentrace lidí – bruslařů, rodičů s kočárky, cyklisty) okolo restaurace Labužník k lanovce na Medvědín. Budete si moci prohlédnout řeku Labe, Bobovou dráhu, Adrenalin park, hotel Montana či Krakonošovu krčmu.

 

Špindlerův Mlýn – Mlynářovo kolečko (2,8 km)

Druhá městská turistická trasa vás provede kolem historických budov a významných míst. Značená je červeně. Ačkoli se jedná o procházku městem, terénní kočárek je potřeba.

Trasa začíná v opět parku, naproti hotelu Savoy. Nejprve se dáte k bílému mostu přes Labe a pak proti proutu Svatopeterského potoka dojdete až do Skiareálu. Tam uhnete a začnete stoupat k Ville Czernin. Je nejstarší historickou památkou ve městě, v současné době zrekonstruována na luxusní penzion.

Na trase dále uvidíte Základní školu, kostel svatého Petra, hotel Windsor, navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka, Špindlerovskou hospodu a navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka.

 

Špindlerův Mlýn – Údolí Bílého Labe (12 km)

Oficiální trasa pro vozíčkáře vás zavede krásnou procházkou do údolí Bílého Labe. Celá trasa je asfaltová, takže pro kočárky všech druhů bez problémů sjízdná. Jen počítejte s převýšením cca 250 metrů.

Auto zaparkujte u lanovky na Medvědín a po modré značce vyražte směr Bouda U Bílého Labe. Na rozcestí Pod dívčí strání se dejte doprava. Celá trasa vede podél Labe a je na co se dívat. Divoká řeka, několik vodopádů a kaskád, výhledy na okolní Kozí hřbety. Zpátky se vraťte stejnou cestou.

 

Špindlerův Mlýn – Labský důl (9 km)

Další z oficiálních tras pro vozíčkáře vede po pravém břehu Labe. Povrch je asfaltový a překonáte převýšení cca 200 metrů. I na této trase na vás čeká několik vodopádů a kaskád. Ledovcové údolí je opravdu úžasné.

Vůz nechte opět na parkovišti u lanovky na Medvědín. Jako u předchozí trasy, i zde se držte modré turistické značky. Na rozcestí Pod Dívčí strání se tentorkát dejte doleva. Tato vycházková trasa je hodně oblíbená i inline bruslaři, povrch je pro ně ideální. Na trase jsou dvě odpočívací místa. Pro kočárky dostupná cesta končí na rozcestí Labský důl – Pudlava. Zpátky se vraťte stejnou cestou.

 

Špindlmanova mise 9,5 km

Turistická trasa, na které se i starší děti budou bavit. 

Cesta začíná i končí u dolní stanice lanovky na Medvěcín. Lanovkou vyjeďte nahoru. Jsou tu nádherné výhledy na okolí. Až se dostatečně vynadíváte, vydejte se po cyklotrase K13A. Chvíli s vámi půjde i červená turistická značka, ta však na rozcestí Nad Jilemnickou boudou uhýbá. Směřujte po asfaltce na Horní Mísečky. Projdete kolem Jilemnické boudy, přes Skiareál až na rozcestí Horní Mísečky – vlek.

Od rozcestí jděte po cyklotrase K12 a kolem přístřešku Medvědín a bobové dráhy dojdete zpátky do Špindlerova Mlýna.