Lásku k horám jsem dostala do vínku hned při narození. Aby také ne, když pár týdnů před porodem se mnou mami vyběhla a seběhla Sněžku. Ve dvou letech jsem poprvé stála na balvanech ve Vydře a následně ušla skoro celou stezku Povydří. Na základní škole jsme jezdili místo stanových táborů do Krkonoš. A pak už jsem se vydávala poznávat krásu hor sama.

Když se narodil syn, věděla jsem, že hlavním přesouvacím prostředkem kamkoli bude šátek nebo ergonomické nosítko. Od malička byl nošen, kočárek jsme využívali sporadicky. Neměl ho rád a i mě nošení bylo pohodlnější. Měl mu být akorát rok, když jsme si naplánovali dovolenou v Krkonoších. Malovala jsem si, jak to zvládneme jen s nosítkem. Že se hlavně dostaneme i tam, kde to jinak přístupné není.

 

 

Naše dítko je ale velice aktivní a s většími možnostmi pohybu rostla jeho touha po svobodě. Asi dva měsíce před odjezdem začal být při nošení nespokojený a objevil kouzlo pohodlí kočárku.  Nejšťastnější byl na zemi, ale když už to muselo být, raději se vezl, než nesl.

A tak na dovolenou do Krkonoš jel místo šátků teréňák Britax B-Motion 3 a ergo nosítko Kibi. Když jsem ale chodila po infocentrech a ptala se, kam se vlastně můžem s kočárkem vydat, nechceme-li se držet pouze silnic, ne vždy mi dokázali poradit. A na webech jsem toho také mnoho nevyčetla. Proto vznikly tyto stránky, kde se snažím dát dohromady co nejvíce tipů na kratší i delší kočárkové túry.

Teď už po horách tahám děti dvě. Britax stále slouží, doplňujeme ho občas o půjčený vozík Chariot + samozřejmě o nějaké ergo nosítko. Budu ráda, pokud zde najdete inspiraci a užijete si krásný pobyt na horách.

 

 

Prošli jste nějakou trasu, která tu není? Napište mi ji 

 

Veronika Haláková

jedeme@skocarkemnahory.cz