Náš vozový park: Britax B-Motion 3

Když jsem před třemi lety řešila, za jaký sporťák vyměnit hlubokou korbičku, byla jsem úplně ztracená. Nechtěla jsem se hodiny probírat kočárkama. Vlastně jsem ani nevěděla, co od něj čekat. Jediné mé požadavky byly skladnost, dobrá manipulace a teréňák. Měla jsem v plánu koupit bazarový, však jsme kočár do té doby využívali sporadicky a myslela jsem, že do budoucna to bude stejně. Nakonec mi byl doporučen Britax, tehdy docela novinka na trhu. Okoukli jsme pár videí na youtube, nadchla nás hlavně úžasná skladnost, a tak kočárek putoval domů. Nový, bez vyzkoušení. A byla to hodně dobrá volba.

Neumím psát recenze, takže nevím, jestli mají mít nějaký formát nebo ne 😀 Čekejte jen moje zkušenosti.

Máme Britax B- Motion 3, tedy tříkolku. Kočár jsme kupovali začátkem roku 2015, oproti dnešním modelům mu spousta vychytávek chybí. Píšu pouze o sportovní verzi, nikoli o podvozku s hlubokou korbičkou. Neřeším design, na tom mi nijak zvlášť nezáleželo. Jak ho tedy hodnotím?

 

Klady

 

+ Úžasně skladný a vcelku lehký.

+ Výborně ovladatelný i jednou rukou. Jelikož mám dva psy, potřebovala jsem něco, co jede skoro samo.

+ Velká nafukovací kola.

+ Parádní odpružení.

+ Vysoká nosnost, v nouzi uveze i ty dvě děti 😀

+ Stabilní, trojkolky jsem se bála, zbytečně. Nikdy se nepřevrhl.

+ Projede i náročný terén (a když už je to i na něj moc, dá se dobře přenášet) 😀

+ Dá se vyprat.

+ Hezký vzhled (dá se k němu dokoupit nebo ušít miliarda doplňků).

+ V létě lze zadní část boudy sundat, zůstane tam jen lehoučká síťovina, která větrá.

+ Kvalitní, člověk nemá pocit, že se kočár za chvíli rozpadne.

 

 

Nevýhody

 

– Nejde do úplného sedu (existuje ale „udělátko“, kterým toho docílíte).

– Polohování nožiček nedomyšleno (opět existuje „udělátko“, plus nové modely myslím už mají vyřešeno dobře).

– Mohl by být větší košík.

– Špatně na něm drží nánožník.

 

Před těmi třemi lety stál nový BM3 okolo 6 tisíc. Cena je pořád podobná. Muž se koupi nejdřív bránil, stejně jako já se přikláněl k něčemu levnému bazarovému…a po pár projížďkách byl nadšenej. Hlavně z toho ovládání jednou rukou. Se sporťákem od dvojkombinace, který jsme předtím chviličku měli (a z čehož vznikla potřeba pořídit jiný), se to nedá vůbec srovnat. Za sebe ho můžu doporučit jak do města, tak do terénu.

 

Hlubokou korbu nebrat

Jelikož se vloni narodila dcera a já nechtěla mít doma x kočárků, koupili jsme k BM3 hlubokou korbičku. A to tedy dobrá volba nebyla. Korba je malá, sice vcelku dlouhá, ale úzká. Dítě se mi tam ve 4 měsících skoro nevešlo (a to je menšího vzrůstu). Po jejím nasazení se všechny dosavadní skvělé vlastnosti Britaxu vytratily – kočár byl těžký, ovládal se špatně, se stabilitou to nebylo nic moc. Takže za sebe nedoporučuji.

Leave a Reply