Recenze: Dětský spacák Boll Patrol

Blíží se sezóna kempování a já vyklepávám úspory z prasátka, protože letos toho potřebujeme docela hodně. Dospělácké spacáky, rodinný stan (doporučení uvítám) a spacák pro tu naší tříletou cácorku. Tady naštěstí mám jasno. Už 4 roky jsme věrní značce Boll a modelu Boll Patrol. Syn ho ozkoušel v různých podmínkách, tak si tu dovolím malou recenzi.

Co píše výrobce

 

Boll Patrol je spacák určený dětem až do velikosti 155 cm. Roste s dítětem. Ve dolní části má druhý zip, díky kterému spodní část spacáku zasunete dovnitř. Zkrátí / prodlouží se až o 35 cm. Může ho tedy využívat jak dvouleté, tak 10leté dítě.

 

Najdete ho ve dvou verzích – klasický Boll Patrol použitelný od jara do podzimu, a pak verzi Lite, která je určena letnímu kempování.

Vnitřek spacáku je z hypoalergenního broušeného polyesteru a výplň tvoří syntetické vlákno DualMicro. Spacák má tvar mumie.

Co se týče teplotních limitů – odborníci říkají, že u dětských spacáků se není vhodné jimi řídit tak, jako u spacáků pro dospělé. A když už, připočtěte k uvedeným hodnotám 3 stupně. Tím se u Boll Patrol dostaneme na hodnoty od +3 do +13 stupňů.

 

Naše zkušenosti

 

Jak jsem psala, syn používá spacák 4. rokem. Vyzkoušeli jsme ho v červnu i srpnu na Šumavě, kdy se ranní teploty blížily oněm limitním 3 stupňům. Do spacáku dávám v podobných teplotách dětem termoprádlo – buď merino, nebo i obyčejné funkční z Lidlu. Synovi nikdy zima nebyla, i když nějakou deku připravenou vždycky máme.

V létě, kdy se noční teploty drží kolem 18 stupňů, ho používá spíš rozepnutý, jako přikrývku. Případně v něm spí jen v tílku a spodním prádle.

 

Co se osvědčilo?

+ materiál, ze kterého je vyroben, nešustí. Což je naprosto skvělé, protože neznám nic horšího, než vrtící se děti v šustícím spacáku 😀 vnitřek je navíc příjemný na omak.

+ zip ve tmě svítí – další skvělá vychytávka

+ uvnitř spacáku je kapsička, na kapesník nebo cokoli, bez čeho dítko nemůže být

+ syn ho dokáže zabalit sám

+ je lehoučký

+ kapuca se dá výborně stáhnout přesně podle hlavy dítěte, takže mu nikam netáhne

+ rozepíná se i zevnitř, což zase dítě bez problémů samo zvládne

+ zatím jsme nevyužili, ale lze jej koupit v pravém a levém provedení

 

Mínusy spacáku

Za ty roky používání jsme nepřišli na nic, co by bylo negativní. Takže za mě jediné minus je malá nabídka co se barevných provedení týče. Pokud se nepletu, klučičí barvy jsou dvě, modrá a zelená, holčičí pouze fialová (ve verzi jaro-podzim). Doufám tedy, že s tou fialovou u naší kempařky uspěju 😀

 

Cena spacáku se pohybuje okolo 1800 Kč, verze Lite je výrazně levnější. My ho kupovali v e-shopu https://www.promaledobrodruhy.cz/, kam se pro něj chystám i teď a ráda je v téhle korona krizi podpořím.