Špindlerův Mlýn – Údolí Bílého Labe aneb cestou plnou vodopádů (10 km)

Špindlerův Mlýn – Údolí Bílého Labe aneb cestou plnou vodopádů (10 km)

with 1 komentář

Víte, že v Krkonoších existuje projekt Krkonoše bez bariér? Správa Krkonošského národního parku připravila několik turistických tras, které jsou vhodné pro vozíčkáře, rodiče s kočárky či malými dětmi. Jednou z nich je cesta údolím Bílého Labe, kterou jsme šli v roce 2015, a na které náš syn udělal první samostatné krůčky. Trasa je celá asfaltová, mírně stoupá, jen závěrečný kopec je náročnější. Ale za tu nádheru, kterou uvidíte, to stojí. Navíc vás na konci čeká Bouda U Bílého Labe, kde si můžete dát občerstvení.

Auto nechte na parkovišti u dolní stanice lanovky na Medvědín. Vyjděte po modré turistické značce směr Bouda U Bílého Labe a držte se jí po celou dobu. Ještě před prvním rozcestím budete míjet řopík.

Na rozcestí Pod Dívčí strání se dejte vpravo. Po kilometru už na vás čeká Velký vodopád, první z řady 🙂 Následuje vodopád Velký Skok, Balvanový vodopád, Dlouhý vodopád a Plotnový vodopád. Když zvednete hlavu, můžete se kochat pohledem na Kozí hřbety.

Za Balvanovým vodopádem se nachází dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami, klouzačkami, ohništěm. Je fajn, když se tu děti moc neutahají :D, protože pak na vás čeká ono větší stoupání, až k restauraci.

V Boudě u Bílého Labe se lze dobře najíst, i když ceny nejsou úplně lidové…na druhou stranu, v Krkonoších, a ve Špindlu obzvlášť s tím člověk tak nějak počítá.

Zpátky se vracíte stejnou trasou. Ujdete celkem 10 km. My to měli na celý den, jelikož syn chtěl střídavě chodit, nosit, lézt, zkoumat vodopády a samozřejmě si pohrát na hřišti. Trasu využívají i cyklisté a také ubytovaní hosté Boudy u Bílého Labe. Můžete tedy potkat i auto, ale při naší túře v půli července tu projelo snad jedno.

Fotky vodopádů – Hynek Vermouzek. 

 

One Response

  1. Tanja
    | Odpovědět

    Hezký den,
    moc děkuji za tip na výlet, dali jsme ho s dětma (5let a 2roky) před pár dny. Výlet nádherný, pohledy na vodopády děti bavily, kočárkem vše krásně sjízdné a měli jsme i odrážedlo (bavila zejméma cesta dolů..). Jen závěrečný kopec k chatě byl už pro naše 5ti leté dítě hodně namáhavý.. Oběd jsme si dali v Boudě Bílého Labe, ale za nás jsme s jídlem spokojení nebyli .. měli jsme smažený sýr s brambory (brambory Ok, ale ten sýr jsme nikde horší nejedli.. na přepálenýém oleji.. opravdu to nebylo dobré..), syn měl řízek s brambory, to vypadalo o trošku líp. Příště si balíme svačinu s sebou :). Ještě ke zmiňovanému hřišti.. bohužel není takové jako v popisu.. houpačka ani skluzavka tam není.. jen pár „tunelů“, domek kde se dá schovat před deštěm, pak různé hezké dřevěné prvky (mašinka.. ) ale spíše vše pro maličké děti. Ale prostor je to krásný, je tam spousta laviček a piknikových stolů, a různé hlavolamy pro větší děti:). Tak to jen aby děti nebyly zklamané, když my našim slibovaly prolézačky apod.. Jinak moc děkuji za tip výlet a přeji všem krásné výlety 🙂

Leave a Reply