Víte, že v Krkonoších existuje projekt Krkonoše bez bariér? Správa Krkonošského národního parku připravila několik turistických tras, které jsou vhodné pro vozíčkáře, rodiče s kočárky či malými dětmi. Jednou z nich je cesta údolím Bílého Labe, kterou jsme šli v roce 2015, a na které náš syn udělal první samostatné krůčky. Trasa je celá asfaltová, mírně stoupá, jen závěrečný kopec je náročnější. Ale za tu nádheru, kterou uvidíte, to stojí. Navíc vás na konci čeká Bouda U Bílého Labe, kde si můžete dát občerstvení.
Auto nechte na parkovišti u dolní stanice lanovky na Medvědín. Vyjděte po modré turistické značce směr Bouda U Bílého Labe a držte se jí po celou dobu. Ještě před prvním rozcestím budete míjet řopík.
Na rozcestí Pod Dívčí strání se dejte vpravo. Po kilometru už na vás čeká Velký vodopád, první z řady 🙂 Následuje vodopád Velký Skok, Balvanový vodopád, Dlouhý vodopád a Plotnový vodopád. Když zvednete hlavu, můžete se kochat pohledem na Kozí hřbety.
Za Balvanovým vodopádem se nachází dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami, klouzačkami, ohništěm. Je fajn, když se tu děti moc neutahají :D, protože pak na vás čeká ono větší stoupání, až k restauraci.
V Boudě u Bílého Labe se lze dobře najíst, i když ceny nejsou úplně lidové…na druhou stranu, v Krkonoších, a ve Špindlu obzvlášť s tím člověk tak nějak počítá.
Zpátky se vracíte stejnou trasou. Ujdete celkem 10 km. My to měli na celý den, jelikož syn chtěl střídavě chodit, nosit, lézt, zkoumat vodopády a samozřejmě si pohrát na hřišti. Trasu využívají i cyklisté a také ubytovaní hosté Boudy u Bílého Labe. Můžete tedy potkat i auto, ale při naší túře v půli července tu projelo snad jedno.
Fotky vodopádů – Hynek Vermouzek.
Leave a Reply
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.