Šumava s dětmi – Hadí stezkou z Gerlovy Huti na Pancíř

Nedaleko Železné Rudy najdete krásnou herní stezku s obrovským bonusem – nejsou na ní davy lidí 🙂 Nebo alespoň v první polovině srpna, v nádherném slunečném dnu, jsme potkali za celý den asi 20 turistů. Stezku s větším úsilím zvládnete i s terénním kočárkem.

Hadí stezka vede z rozcestí Gerlova Huť přes Prameniště Řezné a Hofmanky až na Pancíř. Najdete na ní několik herních prvků, které vás seznamují se životem místních rostlin a zvířat. Naučné panely jsou opravdu moc hezky udělané. Většina trasy vede lesem, k prameništi po lesní cestě, od něho dál pak po asfaltu. Cestu vám křižují i lesní potůčky, ideální na hry a osvěžení se. Stoupání je mírné.

Ačkoli na internetu najdete, že stezka měří cca 4,5 km, herní prvky vás provází pouze 2 km – právě k pramenu říčky Řezná. Poté vede trasa po cyklostezce na Hofmanky, kde můžete skočit na retro jednosedačkovou lanovku a vyvézt se na Pancíř. Případně si ho vyšlápněte po modré – bez kočárku. My jsme vrchol tentokrát vynechaly.

Samozřejmě můžete skončit u Řezné a vrátit se zase zpět – buď stejnou cestou, nebo na prameništi uhněte na zelenou a udělejte okruh. Pokud byste od prameniště nechtěli pokračovat až na Hofmanky, popojděte ještě alespoň 400 metrů ke skutečnému pramenu Řezné.

Pozn. – Hady jsme na stezce nepotkali 🙂 Borůvek však bylo hodně. I proto se nám výlet protáhl na téměř celý den.

Leave a Reply