Cestou zlatokopů (6,5 km)

 

Cesta zlatokopů vás vede nejvýznamnějším zlatonosným územím v době předhusitských Čech. Můžete na ní spatřit mnoho stop po dolování zlata – štoly, mlýnské kameny, úpravny rud a další. Trasa je lemována informačními panely a měří (v podobě pro kočárky) 6,5 km.

Začínáte na náměstí v Kašperských Horách. Do údolí Zlatého potoka vás dovede červená turistická značka (souběžná s NS Cestou zlatokopů). Na prvním rozcestí pokračujte po této naučné stezce až ke křižovatce Mlýn na rybníce. Tam se napojte na modrou značku (asfaltová cyklotrasa) a po ní se vraťte zpátky do města.

U tohoto rozcestí se nachází odpočívadlo. Pokud jedete s rodinou, můžete se rozdělit. Jeden ať s kočárkem odpočívá, další se může podívat po NS ještě dál, až ke štolám Naděje. Tato cesta už pro kočárky vhodná není.

 

Na hrad Kašperk (3 km)

 

Ani hrad položený vysoko v kopcích není pro rodiče s kočárkem zapovězený. Na Kašperk se dostanete vcelku snadno. Auto nechte na parkovišti, které leží asi 1,5 km od hradu, při silnici z Kašperských Hor směr Nezdice. Ke hradu vás dovede zelená turistická značka. Cesta je zpočátku asfaltová, později se mění na lesní, závěr bude spíše pro kočárky terénní. Jen počítejte s tím, že je to zase do kopce. Zpátky se vracíte stejnou cestou. Délka činí cca 3 km.

 

 

Ranč Svobodná země (4 km)

 

Chcete vidět malý kousek Divokého západu? Koně, bizony, daňky, původní farmu? Pak vyjeďte z Kašperských Hor k Podlesí (u silnice mezi Rejštejnem a Červenou). Na parkovišti nechte auto a po cestě s ukazateli se vydejte vstříc dobám minulým. Po 2 kilometrech vás přivítá Ranch Vogelsang.  První úsek cesty (asi 400 m) je přírodní cesta, zbytek už klasická asfaltka, vedoucí lesem. První kilometr budete poměrně prudce stoupat. Nezalekněte se, dále už je kopec mírnější.