Osada Jelení – Plešné jezero (6 km)

 

K Plešnému jezeru se s kočárkem dostaneme pouze z osady Jelení, po trase 1029 Jelení Vrchy – Plešné jezero. Ostatní cesty jsou určené pouze pro pěší. Trasa měří 6 km, nejprve vede po modré turistické značce (souběžně s NS Schwarzenberského plavebního kanálu), v Hučině se napojuje na zelenou. Zpátky se vydejte stejnou cestou.
 
 

NS Schwarzenberský plavební kanál (9 km)

 

NS měří 9 km a není poblém ji s kočárkem projet celou. Trasa vede po rovině podél části Schwarzenberského plavebního kanálu a povrch je příjemný. Začíná v Jeleních Vrších a končí na Raškově, kousek od Nové Pece. Najdete tu 6 zastávek, které vás seznámí s historií kanálu a plavením dřeva na Šumavě. Trasa je hojně využívána cyklisty.

 

 

Stožec – Nová Pec  (až 15 km)

 

Příjemná procházka lesem podél řeky na vás čeká na této trase. Cesta je asfaltová a pohodlná, využívaná též inline bruslaři. Celá trasa měří 15 km, záleží jen na vás, kolik budete chtít zvládnout. Vyjděte ze Stožce a dejte se podél řeky a trati po cyklostezce. Pokud dojdete až do Nové Pece, zpátky se můžete vrátit vlakem.

 

 

Lipno – Frymburk (parníkem) – Lipno (6 km)

 

Lipno je pro kočárky jako dělané. Je tam krásně, okolo asfaltové cesty, možnosti výletů do okolí, hezká příroda. Nenáročná trasa podél jezera vede z Frymburku. Do Frymburka se z Lipna dostanete parníkem. Cesta trvá přibližně půl hodinky. Z Frymburka vás čeká zpátky krásná a pohodlná jezerní stezka. Využívají ji i bruslaři, cyklisté či vozíčkáři. Trasa měří 6 km.

 

 

Stezka v korunách stromů  (1,5 km)

 

Stezka v korunách stromů se nachází na vrchu Kramolína. Přístupů s kočárkem je hned několik. Auto nechte v Lipně na parkovišti. Nahoru můžete vystoupat buď po asfaltové cestě vedoucí lesem (cca 1,5 km mírně do kopce), případně vyjet lanovkou. Ke stezce jezdí také bezbariérový autobus. Stezka je otevřena celoročně, aktuální vstupné si ověřte na webu.