Ubytování v Krkonoších: Apartmány Schmidt, Svoboda nad Úpou

Konečně jsem se dostala k tomu, sepsat článek ohledně našeho letního ubytování v Krkonoších. Jak už jsem psala v článku o našem autobusovém poznávání Krkonoš, bydleli jsme ve Svobodě nad Úpou. Pro někoho to není možná lukrativní lokalita, protože jde o městečko, kterým prochází hlavní tah z Trutnova do těch známých horských středisek jako Pec pod Sněžkou, Janské Lázně či Malá Úpa. Chybí tu ty roubenky a louky a prostě to kouzlo samot. Pro nás, bez auta, tam ale bylo všechno, co jsme potřebovali mít k dispozici. Navíc, v Jánkách jste autem za 5 minut, v Peci za čtvrt hodiny.

 

Apartmány Schmidt

Bydleli jsme v Apartmánech Schmidt. Dům je po kompletní rekonstrukci, stojí v rodinné zástavbě jen pár minut od náměstí. Asi 10 minut pěšky od vlaku či autobusu. Najdete zde 4 apartmány pro celkem 28 osob (2 po 6 lidech, 2 po 8 lidech). Dva apartmány jsou v přízemí, dva v patře.

My jsme bydleli dole, v 6 lůžkovém a bylo to opravdu komfortní. Vše krásně čisté, kuchyň výborně vybavená, 2 ložnice dostatečně veliké, aby si děti mohly v nepříznivém počasí hrát. V přízemí je velká chodba, kde lze nechat kola nebo kočárky. Jediné, co někomu může chybět, je nějaká pohovka v jídelním-obývacím koutu, kde je jen jídelní stůl a židle. Já ale večer odpadala s dětmi, a když jsem měla společnost, seděli jsme na terase a děti na chůvičkách.

Co mě hodně potěšilo a mile překvapilo, nedoléhal k nám žádný hluk z horních pokojů. Bydleli jsme tu 14 dnů, spoluobyvatelé se střídali a v jednom období nahoře bydlelo několik rodin s malými dětmi. Neslyšeli jsme nic. Žádný dupot, hluk, pláč, prostě nic. Tohle se moc často nevidí.

K domu náleží veliká zahrada s krytým posezením. Pro děti hřiště a velká trampolína. Využívali jsme denně. K dispozici i třešně 😀 Dům má terasu s obřími šachy, můžete si půjčit gril, udělat oheň, lehnout na dřevěná lehátka. Myslím, že je tu všechno, co člověk na dovolené potřebuje.

 

A nesmím opomenout velmi ochotné a vstřícné majitele. Několikrát jsem měnila termín příjezdu, protože dcerka onemocněla. V průběhu pobytu mi přijela kamarádka s dětmi na pár dnů, pak i muž a nakonec jsme odjížděli o den později. Několik dní jsme měli venku asi 13 stupňů. Majitelé topili a ptali se, jestli nám není zima a zda je vše OK. Nic nebyl problém. Opravdu velmi ráda doporučuji.

Leave a Reply