Výlet nedaleko Plzně: Mariina vyhlídka u Milínova

Počasí přes Silvestrem lákalo k procházkám. A jelikož nám po promaroděných Vánocích bylo konečně dobře, vyrazili jsme poznávat místo dosud neprobádané.

U obce Milínov (kde se mimochodem nachází i známá Farma Moulisových) je v lese schovaná Mariina vyhlídka. Maličko podobná té v Jetřichovicích 🙂 Jen se při jejím zdolávání tak nezapotíte 🙂 Je to opravdu krásné místo. Dojdete sem naprosto pohodovou procházkou, kterou zvládnete i s kočárkem (pod skálu).

Parkovali jsme v obci u obchodu, cesta nám trvala pěšky něco přes půl hodinky. Trasa v jednom směru měří 2 km.

Z Milínova se dejte nejdřív po cyklotrase. Po pravé straně budete mít ohrady s koňmi. Až vyjdete malý kopeček, budete mít po levé straně odpočinkové místo. Je tu moc pěkný výhled. K vyhlídce ale jděte doprava po žluté značce. Cesta vás povede podél ohrad k lesíku. K vyhlídce je to cca 1,5 km po zpevněné lesní cestě, zpočátku kamenité.

S kočárkem je v pohodě sjízdná, dostanete se s ním až ke studánce. Cesta ke skále pak vede kolem studánky (to už bez kočárku), nebo můžete ještě jít kus rovně, až dojdete k hájovně(v klidu a kočárkem), přímo pod skálu s vyhlídkou. Tudy je to i s malými dětmi příjemnější a snazší. Navíc je tu nádherný les, který láká k postavení domečků pro skřítky.

Výstup na vyhlídku není nijak náročný, zvládnou to i mrňata ? Cestou zpátky se pak můžete zajít podívat na koníky z farmy. Než přejdete hlavní silnici, dejte se doleva a koně už zdálky uvidíte. 

 

Leave a Reply